جلوگیری از افت سرعت سیستم در هنگام کار با Max

برخی از کاربران، نسبت به پایین آمدن سرعت سیستم در هنگام کار با برنامه‌های سنگین ناراضی هستند. لذا این مقاله برای ایشان تهیه شده:

هیچ دستوری در هیچ برنامه‌ای وجود ندارد که بتوان سرعت کار را کم کرد و متقابلا همان دستور را تنظیم نمود که سرعت بالاتر برود. از طرفی، برنامه‌هایی که ما استفاده می‌کنیم عمدتا قفل‌شکسته هستند و نمی‌شود نسبت به سازنده‌ی آنها ادعایی داشت یا احیانا شکایت کرد. بنابراین باید دنبال رفع ایرادهای احتمالی سیستم و یا استفاده از ترفند بود. مثلا:

* از ورژن جدید ویندوز و حتما نسخه‌ی 64 بیتی استفاده کنید. (ویندوز 10)

* ورژن برنامه‌هایتان را آپدیت و حتما از نسخه 64 بیتی استفاده کنید. (Max 2018)

* کاری که انجام می‌دهید را به‌صورت دقیق و بی کمک و کاست روی سیستم‌های دیگر نیز انجام بدهید و ببینید عکس‌العمل چیست؟ شاید برنامه‌ای روی سیستم شما نصب شده که با Max سازگار نیست.

* ارتقاء سخت‌افزار و بالاخص CPU و کارت گرافیک قطعا بی تاثیر نخواهد بود.

* دستورات و ابزارهایی برای جلوگیری از کند شدن سیستم در کار با Max در برنامه تعبیه شده که می‌توانید از آنها استفاده کنید. مثلا: حالت نمایشی Wireframe، ایزوله کردن موضوعی که در حال کار با آن هستید؛ یا منجمد کردن موضوعاتی که زیاد با آنها کار ندارید و…

* کارهایتان را در فایل‌های جداگانه انجام بدهید و در نهایت همه را درون یک فایل مونتاژی Merge کنید. شلوغ کردن بی‌رویه‌ی فایل حتما منجر به کند شدن سیستم خواهد شد.

* از چند برنامه که قدرت کامپیوتر را به شدت کم میکنند به‌صورت همزمان استفاده نکنید. مثلا: Photoshop، Max، Maya و…

آیا این مطلب مفید بود؟

مقالات مشابه

ارسال دیدگاه